Adobe Connect Server SSS

Adobe Connect Server nedir?

Adobe Connect Server gerçek zamanlı erişimleri, içerik kütüphanesini ve tüm arkaplan işlemlerini gerçekleştiren merkezi sunucudur.

Adobe Connect Server erişim kontrolü ve kural yönetiminini sağlıyor mu?

Adobe Connect sunucusu, Connect kullanımı ve yönetimi üzerinde esnek bir kontrol sağlar. Sistem yöneticileri tek bir konsoldan kullanıcı ekleme çıkarma işlemi yapabilir, hakları belirleyip grupları yönetebilirler. Adobe Connect sunucusunda var olan güvenlik kuralları çerçevesinde, şifre kurallarını yönetebilir ve zorunlu kurallar oluşturabilirsiniz..

Adobe Connect Server, LDAP ve Active Directory desteği sağlar mı?

Adobe Connect Server Directory Services Integration (Active Directory, LDAP) size kullanıcı ve gruplarınızı tek bir yerden yönetmenize imkan verir ve Connect Pro’yu kurduğunuzda kullanalabilir olarak hazırdır. Bunun yanısıra kullanıcılarınızı tek bir seferde CSV ile ithal edebilirsiniz.

Adobe Connect Server özelliklerine web servisleri ile ulaşabiliyor muyuz?

Organizasyonlar Adobe Connect sunucusundaki kapsamlı web hizmeti yapısını, mevcut uygulamaları ve sistemleri ile kullanabilirler. Örneğin intranet uygulamasını, Adobe Connect Training oturumlarının listelenmesi için düzenleyebilir, kurs listelemi kullanıcı grupları ilişkilerine dayandırarak kişiselleştirebilir ya da ortak arama motorlarına Adobe Connect içerik ve toplantı bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Adobe Connect Server ölçeklendirilebilir mi?

Evet. Adobe Connect ile birden fazla Adobe Connect sunucusunun bir arada kullanarak kümeleme yapabilir veya Adobe Connect Edge Serve ile tek noktadan gelen içerikleri band genişliğini azaltmak için bir araya toplayabilirsiniz.

Adobe Connect Server güvenli mi?

Adobe Connect sunucusu ve istemci bilgisayarları arasındaki bütün iletişimler SSL şifrelemesi ile korunabilir. Böylece Adobe Connect uygulaması ve son kullanıcılar arasında daha güvenli veri, ses, ve video gönderimini oluşturabilirsiniz.

Adobe Connect Edge Sunucusu nedir?

Adobe Connect Edge Sunucusu merkez snucu ile senkronize çalışarak, veri isteklerini bölgelere göre birleştirerek network edge konuşlandırması yapar, organizasyona erişim ile şifrelenmiş veri trafiğinin güvenliğini arttırır ve merkez sunucunun yükünü hafifletir. Bu sayede daha fazla kullanıcı ile daha hızlı bilgi akışı olmasını sağlar.