Genel SSS

Adobe Connect nedir?

Adobe Connect yazılımı canlı, etkileşimli web toplantıları, sanal sınıflar, asenkron sunumlar, kurslar ve grup çalışması yapmanızı sağlayan bütünleşik web iletişimleri çözümüdür.

Adobe Connect’i kimler kullanabilir?

  • Uzaktan eğitim ile kurum içi eğitim vermek isteyenler,
  • Eğitim kurumlarının niteliklerini geliştirmek isteyen kurum sahipleri,
  • Online toplantılar ile ortak çalışma gerektiren alanlarda karşılıklı toplantı yapmak isteyenler,
  • İnteraktif sunumlar ile pazarlama ve satış alanlarında yaratıcı çözüm arayışında olan tüm profesyoneller kullanabilirler.

Adobe Connect çözümü genişletilebilir mi?

Evet, Acrobat Connect BT profesyonelleri ve geliştiriciler için çeşitli genişletilebilirlik özelliği sunmaktadır.

Dizin servisleri entegrasyonu: Acrobat Connect Server kurumunuzun kullanmakta olduğu dizin servisine (Active Directory, LDAP) bağlanarak kullanıcılarınızı entegre etmenizi sağlar.

Tek oturum açma: Acrobat Connect kurumsal kimlik sistemleri ile doğrudan entegrasyon sayesinde tek kimlik açma mekanizmasını destekler.

Kapsamlı API ve SDK: Kurumunuzun içindeki herhangi bir uygulama ile Adobe Connect’i API aracılığıı ile kolaylıkla entegre edebilirsiniz.Adobe Connect Meeting içinde kullanabileceğiniz uygulamaları SDK yardımı ile geliştirebilir ve kullanıcı deneyimini arttırabilirsiniz.

Acrobat Connect ölçeklendirilebilir mi?

Evet. Acrobat Connect Server tek sunucu veya kümelenmiş olarak çalışabilir. Bunun yanısıra farklı fiziksel lokasyonlardan gelen yükü dengelemek için Edge sunucusu kulanılabilir.